ВИКЛИКИ ТА МОЖЛИВОСТІ КІБЕРБЕЗПЕКИ В ІНТЕРНЕТІ РЕЧЕЙ (IOT): ПОЄДНАННЯ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ, IOT ТА КІБЕРБЕЗПЕКИ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2410-7840.26.18830Ключові слова:
інтернет речей (ІоТ), штучний інтелект, аномалії трафіку, штучний інтелект речей(АІоТ), кібербезпека, дерева рішень, К-найближчі сусіди, машини опорних векторівАнотація
Метою роботи є дослідження викликів та можливостей, пов'язаних з кібербезпекою в контексті інтернету речей (IoT) та поєднанням штучного інтелекту (ШІ) з IoT, відомим як AIoT. Робота розглядає еволюцію IoT до AIoT, важливість кібербезпеки в AIoT та різноманітні виклики, що виникають у зв'язку зі збільшенням кількості підключених до мережі пристроїв та зростанням обсягу даних. Дослідження також розглядає стратегії кібербезпеки для AIoT, включаючи захист мережевого зв'язку, використання штучного інтелекту в системах виявлення та запобігання кібератак, контроль доступу та ідентифікацію, а також оперативний моніторинг та виявлення аномалій. В статті розглядається питання стандартизації та регулювання в галузі AIoT-кібербезпеки та майбутні напрями розвитку в цій галузі, зокрема приділено увагу напрямкам: використання блокчейн-технологій, розширення ролі штучного інтелекту в кібербезпеці AIoT. Заключна частина статті містить висновки дослідження, рекомендації щодо подальших досліджень та вдосконалення кібербезпеки в AIoT.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).