ПРИСТРІЙ ДЛЯ ПРИВЕДЕННЯ ЧИСЕЛ ЗА МОДУЛЕМ З АНАЛІЗОМ ЧОТИРЬОХ РОЗРЯДІВ ТАКОГО ЧИСЛА ЗА КРОК
DOI:
https://doi.org/10.18372/2410-7840.23.15433Ключові слова:
асиметрична криптграфія, арифметичні операції, приведення чисел за модулем, схематичне рішення, алгоритм, швид-кодіяАнотація
Сучасна криптографія з відкритим ключем (асиметрична криптографія) дає можливість не лише шифрувати дані, але й вирішувати деякі актуальні проблеми симетричної криптографії – зокрема, проблему розподілу секретних ключів. Проте, алгоритми асиметричної криптографії є досить повільними і ресурсоємними, через що потребують новітніх підходів до підвищення швидкодії та оптимізації їх реалізації на різних платформах. Авторами у статті розглядається питання підвищення швидкодії асиметричних алгоритмів криптографії і пропонується схематичне рішення (пристрій) приведення числа за модулем як одного з методів реалізації приведення цілих чисел за модулем. Відомо, що такі операції, як множення, піднесення до квадрату і приведення за модулем впливають на швидкодію апаратних пристроїв криптографії. Особливо, операція приведення за модулем є найскладнішою і громіздкою в аспекті реалізації, що потребує особливої уваги вчених і дослідників до розробки алгоритмів і апаратних рішень для цієї проблеми. Таким чином, в цій статті авторами пропонується розробка і дослідження пристрою приведення чисел за модулем з аналізом чотирьох розрядів за крок. Розроблений пристрій був верифікований шляхом перевірки створеного алгоритму опису поведінкової моделі на мові Verilog HDL за допомогою часових діаграм. Тестування показало коректність алгоритму поведінкової моделі, що підтвердило ефективність розробленого пристрою приведення чисел за модулем з аналізом чотирьох розрядів такого числа за крок, а також можливість його використання для криптографічних застосувань.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).