Верхні оцінки значень індексу розгалуження матриць над кільцями лишків за модулем степеня двійки
DOI:
https://doi.org/10.18372/2410-7840.22.14661Ключові слова:
індекс розгалуження, кільце лишків, двійкові матриці, диференціальний криптоаналіз, лінійний криптоаналізАнотація
Індекс розгалуження – один з найважливіших криптографічних параметрів лінійних перетворень у блокових шифрах, який суттєво впливає на стійкість до диференціального та лінійного криптоаналізу. Добре відомі методи побудови у матричній формі лінійних перетворень над скінченними полями, які мають максимально можливе значення індексу розгалуження (MDS-матриці). У той же час важливе криптографічне значення мають операції у кільці лишків за модулем степеня двійки, оскільки вони ефективно реалізуються у сучасних обчислювальних архітектурах і при цьому підвищують стійкість криптоперетворень до алгебраїчних атак. Відомі методи побудови MDS-матриць незастосовні для кілець лишків за непростим модулем. У даній роботі доведено, що матриця над будь-яким кільцем лишків за парним модулем не може мати максимальний індекс розгалуження. Також доведено, що індекс розгалуження матриць над кільцем лишків за модулем степеня двійки є інваріантом при зведенні матриці за модулем 2, а тому для даного класу матриць будуть справедливі усі відомі аналітичні результати, одержані для класу двійкових матриць – зокрема, верхні обмеження на індекс розгалуження. Сформульовано умови для двійкових матриць, необхідні для високого значення індексу розгалуження. Одержані результати дозволяють будувати блокові шифри із потенційно підвищеною стійкістю до алгебраїчних та інтегральних атак, зберігаючи при цьому обґрунтовану стійкість до диференціального та лінійного криптоаналізу.
Посилання
В. Дідан, "Методи побудови MDS-матриць над скiнченними полями та кiльцями", Матеріали XIV Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих вчених «Теоретичні і прикладні проблеми фізики, математики та інформатики» (26-28 травня 2016 р., Київ), К.: Видавництво «Політехніка», С. 89-90, 2016.
K. Aoki, T. Ichikawa, M. Kanda et al. "Camellia: a 128-Bit block cipher suitable for multiple platforms – design and analysis", SAC 2000, LNCS, vol. 2012, pp. 39-56, 2001.
S. Banik, A. Bogdanov, T. Isobe et al., "Midori: A Block Cipher for Low Energy", Cryptology ePrint Archive, Report 2015/1142. https://eprint.iacr.org/ 2015/1142.pdf.
J. Choy, K. Khoo, "New Applications of Differential Bounds of the SDS Structure", Cryptology ePrint Archive, Report 2008/395. https://eprint.iacr.org/2008/395.pdf.
J. Daemen, V. Rijmen, "The Rijndael Block Cipher", AES Proposal, 1998.
J. Daemen, V. Rijmen, "The Wide Trail Design Strategy", Cryptography and Coding, pp. 222-238, 2001. http://jda.noekeon.org/JDA_VRI_Wide_2001.pdf.
M. Kanda et al., "A New 128-bit Block Cipher E2", Technical Report of IEICE. ISEC98-12.
J. Kang et al, "Practical and Provable Security against Differential and Linear Cryptanalysis for Substitution-Permutation Networks", ETRI Journal, Vol. 23, No. 4, Dec, 2001.
T. Kranz, G. Leander, K. Stoffelen, F. Wiemer, "Shorter Linear Straight-Line Programs for MDS Matrices", Cryptology ePrint Archive, Report 2017/1151. https://eprint.iacr.org/2017/1151.pdf.
D. Kwon, J. Kim, S. Park et al., "New Block Cipher: ARIA", ICISC 2003: Information Security and Cryptology - ICISC 2003, pp. 432-445. http://www.math.snu.ac. kr/~jinhong/04Aria.pdf.
S. Park, S. Sung, S. Chee et al., "On the security of Rijndael-like structures against differential and linear cryptanalysis", Advances in Cryptology – ASIACRYPT, LNCS, vol. 2501, pp. 176-191, 2002.
G. Piret, J. Quisquater, "Integral Cryptanalysis on reduced-round Safer++", Cryptology ePrint Archive, Report 2003/033. https://eprint.iacr.org/2003/033.pdf.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).