Система моніторингу побічних електромагнітних випромінювань з використанням платформи QIVICON

Автор(и)

  • Анна Віталіївна Романова Національний авіаційний університет
  • Георгій Филимонович Конахович Національний авіаційний університет

DOI:

https://doi.org/10.18372/2410-7840.22.14659

Ключові слова:

електромагнітні завади, сенсорний датчик, «розумний будинок», система моніторингу, сигнал атаки

Анотація

Пояснено, як віддалено може бути введено шкідливий сигнал у сенсорну систему. Детально представлено, як працює запропонований метод захисту та проаналізовано його безпеку. Показано, як зберігати певну гарантію безпеки. Запропоновано новий метод захисту для виявлення нападу, який засновано на ідеї, що коли у датчику вимикається живлення, вихід сенсору повинен бути «спокійним». Якщо сигнал атаки зловмисно індуктується в систему датчиків під час «спокійного» періоду, мікроконтролер може це виявити. Представлено детальний опис методу виявлення ЕМЗ (електромагнітних завад) та доведено гарантію їх виявлення в контексті сильної моделі зловмисника. Такий підхід для виявлення загальних сигналів ЕМЗ може існувати як в мікрофонній системі, так і в системі датчиків температури, чи інших сенсорів. Доведено, що механізм виявлення є і ефективним, і надійним. Зосереджено увагу на атаках з потужними ЕМЗ, в яких зловмисник маніпулює датчиками користувача, щоб внести саме ті значення, які бажає.

Біографії авторів

Анна Віталіївна Романова, Національний авіаційний університет

випускниця Національного авіаційного університету, магістр за спеціальністю "Телекомунікації та радіотехніка"

Георгій Филимонович Конахович, Національний авіаційний університет

доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри телекомунікаційних та радіоелектронних систем Національного авіаційного університету

Посилання

QIVICON [Електронний ресурс]. Режим доступу: https://en.wikipedia.org/wiki/QIVICON.

Кодування і передача даних з допомогою адаптера [Електронний ресурс]. Режим доступу: https:// studopedia.su/3_27863_koduvannya-signaliv.html.

L. Atzori, A. Iera,G. Morabito, "The Internet of Things: A survey", Computer Networks, iss.15, pp. 87-96, 2010.

Д. Ляхов, А. Стрелкина, Д. Узун, "Анализ методов и средств оценивания и обеспечения кибербезо-пасности IoT системы", Открытые информационные и компьютерные интегрированные технологии, №80, С. 182-193, 2018.

Опубліковано

2020-03-31

Номер

Розділ

Статті