Визначення координат семантичної частки в англомовному тексті при відомому психолінгвістичному портреті пропагандиста
DOI:
https://doi.org/10.18372/2410-7840.21.13820Ключові слова:
семантична частка, вектор семантики, протидія пропаганді, координати вектора семантики, психолінгвістичний портрет пропагандиста, семантична частка в англомовному тексті, протидія інформаційному впливуАнотація
Постійне спрощення доступу до інформації та глобалізаційні процеси в державі відкривають шляхи для проведення інформаційної пропаганди в англомовних текстах, в результаті чого зростає необхідність протидії інформаційному впливу. Існуючі засоби протидії інформаційній пропаганді, як і власне засоби інформаційного впливу базуються на використанні методів нейро-лінгвістичного програмування. Відомий інструментарій недостатньо ефективний при протидії інформаційній пропаганді. Одним з можливих рішень є підвищення ефективності приховування цільового впливу на пропагандиста з використанням квантово-семантичного дослідження при формуванні чи модифікації тексту за індивідуальною семантичною функцією. Для збереження єдності корпускулярно-хвилевих властивостей тексту було формалізовано визначення координат семантичної частки в англомовному тексті згідно відомого психолінгвістичного портрету пропагандиста. В роботі описано визначення приналежності лексико-синтаксичної одиниці до морфологічно-синтаксичної чи семантичної категорії психолінгвістичного портрету пропагандиста. Формалізовано визначення координат початку вектора семантики за віссю Х на основі аналізу логічної структури тексту та за віссю Y шляхом пошуку відхилення точки від об’єктивної семантики. Формалізовано визначення кінця вектора семантики за віссю Х на основі визначення положення елементу в структурі тексту та за віссю Y на основі методів кібернетичної герменевтики. Кореляція початку та кінця вектору семантики проводилася з урахуванням взаємодії трьох рівнів семантики слова. Остаточне визначення координат семантичної частки проводилося шляхом визначення координат семантичного вектору. Результати дослідження забезпечують основу для дотримання корпускулярно-хвилевого дуалізму при здійсненні цільового впливу на підсвідомість зловмисника.Посилання
А. І. Гізун, В. С. Гріга, «Аналіз сучасних теорій інформаційно-психологічних впливів в аспекті інформаційного протиборства», Безпека інформації, Том 22, № 3, С. 272-282, 2016.
В. А. Образцов, С. Н. Богомолова, «Криминалистическая психология», М.: Юнити-Дана, Закон и право, 2002, 448 с.
В. Г. Гак, «К проблеме семантической синтагматики», Проблемы структурной лингвистики,. С. 367-395, 1971.
В. И. Агамджанова, «Контекстуальная избыточность лексического значения слова. На материале английского языка», Рига: «ЗИНАТНЕ», 1977, 123 с.
К. Молодецька-Гринчук, «Метод оцінювання ознак загроз інформаційній безпеці держави у соціальних інтернет-сервісах», Automation of Technological and Business Processes, Том 9, №2, С. 36-42, 2017.
Л. А. Ороховська, «Медіакультура в контексті цивілізаційного розвитку», дис. д-ра філос. наук: 09.00.03; НАУ, 407 с., 2015.
М. Б. Игнатьев, «Кибернетическая картина мира», Современные информационные технологии и ИТ-образование, № 7, С. 671-682, 2011.
М. Е. Цыпышева «Контекстуальная роль предлога», Вопросы структуры английского языка в синхронии и диахронии, вып. 1, С. 36, 1967.
М. Кононенко, «Патогенні тексти на шпальтах місцевих газет», Медіапростір, Спецвип. № 8, C. 144-147, 2015.
Р. В. Грищук, І. О. Канкін, В. В. Охрімчук, «Технологічні аспекти інформаційного протиборства на сучасному етапі», Захист інформації, Том 17, № 1, С. 80-86, 2015.
С. М. Альбота, «Підходи до типологізації символів», Актуальні проблеми філології та перекладознавства, Вип. 12, С. 5-8, 2017.
A. Krishnan, «Military Neuroscience and the Coming Age of Neurowarfare», London: Routledge, 2017, 270 p.
R. Torok, «Symbiotic radicalisation strategies: Propaganda tools and neuro linguistic programming», Proceedings of 8th Australian Security and Intelligence Conference, Perth, Australia, November 30 – December 2, pp. 58-65, 2015.
R. Wodak, «The Politics of Fear: What Right-Wing Populist Discourses Mean», London: Sage, 2015, 238 p.
Zh. Zhou, H. Guan, M. M. Bhat, J. Hsu, «Fake News Detection via NLP is Vulnerable to Adversarial Attacks», eprint arXiv:1901.09657, January 2019 [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://arxiv.org/abs/1901.09657
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).