Генерування паролю для бездротових мереж з використанням змінного правила ускладнення

Автор(и)

  • Володимир Леонідович Бурячок Київський університет імені Бориса Грінченка
  • Андрій Олександрович Аносов Київський університет імені Бориса Грінченка
  • Артем Вадимович Платоненко Київський університет імені Бориса Грінченка

DOI:

https://doi.org/10.18372/2410-7840.21.13547

Ключові слова:

інформаційна безпека, загрози інформаційної безпеки, бездротові мережі, захист мереж від несанкціонованого доступу, захист мобільних пристроїв, стійкість паролів, зменшення ймовірності підбору пароля

Анотація

Найбільшу небезпеку для інформації останнім часом несуть відкриті Wi-Fi мережі, адже кожен має змогу підключитись до них та виконувати певні зловмисні дії. Небезпечними можна вважати також і умовно захищені мережі в публічних місцях чи організаціях, до яких можна підключитись дізнавшись, наприклад, пароль у працівника. Однією з причин кібернетичних атак на ресурси таких мереж є нестійкі до підбору паролі. Їх застосування дозволяє зловмисникам підключатися до зазначених мереж та отримувати доступ до всіх підключених до мереж пристроїв. Крім того, якщо нестійкий або стандартний пароль використовується для панелі налаштувань, то всі пристрої піддаються ризику кібернетичної атаки, яка може здійснюватися віддалено. Використання зловмисниками комплексного підходу для спроб несанкціонованого доступу до систем бездротового зв’язку (шляхом об’єднання соціальної інженерії та перехоплення даних з використанням зловмисного програмного забезпечення), а також нових видів кібератак, що дозволяють приховано встановлювати шкідливе програмне забезпечення на мобільні пристрої може сприяти зниженню ефективності існуючих методів та засобів захисту бездротових мереж.  З метою уникнення таких і подібних ним проблем у статті запропоновано спосіб підвищення захисту бездротових мереж від перехоплення інформації та впливу на неї, шляхом створення паролю, стійкого до підбору зі змінним правилом ускладнення. Даний спосіб може бути  використано при створенні програмно-апаратних засобів захисту, а також для підвищення захисту облікових записів користувачів та інших систем захисту, де необхідне використання надійного паролю. Враховуючи статистику та проведені в роботі розрахунки, можна стверджувати, що впровадження способу генерування ускладнених паролів дозволить суттєво підвищити рівень захищеності бездротових мереж.

 

Біографії авторів

Володимир Леонідович Бурячок, Київський університет імені Бориса Грінченка

доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри інформаційної та кібернетичної безпеки Київського університету імені Бориса Грінченка

Андрій Олександрович Аносов, Київський університет імені Бориса Грінченка

кандидат військових наук, доцент, доцент кафедри інформаційної та кібернетичної безпеки Київського університету імені Бориса Грінченка

Артем Вадимович Платоненко, Київський університет імені Бориса Грінченка

старший викладач кафедри інформаційної та кібернетичної безпеки Київського університету імені Бориса Грінченка

Посилання

А. Платоненко, "Сучасні загрози інформаційної безпеки для державних та приватних установ України", Сучасний захист інформації, №4, С. 86-90, 2015.

А. Платоненко, "Загрози інформаційної безпеки для користувачів сучасних мобільних пристроїв та засоби їх захисту", Сучасний захист інформації, №1, С. 128-132, 2017.

Л. Шувалова, "Методи захисту даних у Wi-Fi мережах" Розвиток радіотехнічного забезпечення, АСУ та зв’язку Повітряних Сил, С. 133-135.

О. Юдін, О. Весельська, "Аналіз захищеності бездротових мереж з використанням WEP-технології" Наукоємні технології, №3 (15), С. 62-66, 2012.

А. Чунарьова, О. Ярмак, "Аналіз протоколів безпеки сучасних WI-FI мереж" Nauka i studia, Т. 33, С. 94-97, 2013.

J. Doherty, Wireless and Mobile Device Security, 2016, 394 p.

А. Аносов, А. Платоненко, "Модель перехоп-лення та захист інформації в бездротових мере-жах" Сучасний захист інформації, 2017, №2, С. 90-94.

V. Lakhno, D. Kasatkin, V. Buriachok, Y. Pa-lekha, V. Saiko, V. Domrachev, "It support in decision-making with regard to infra-red grain drying management", Journal of Theoretical and Applied Information Technology, Vol. 96 №22, pp. 7587-7598.

В. Бурячок, В. Толубко, В. Хорошко, С. Толюпа, Інформаційна та кібербезпека: соціотехніч-ний аспект: підручник, за заг. ред. д-ра техн. на-ук В.Л. Бурячок, К.: ДУТ, 2015, 320 с.

Опубліковано

2019-03-28

Номер

Розділ

Статті