Аналіз методів захисту від кіберзагроз в бездротових мережах стандарту IEEE 802.11
DOI:
https://doi.org/10.18372/2410-7840.19.11901Ключові слова:
комп’ютерні мережі, стандарт IEEE 802.11, методи захисту, Wi-Fi, кібербезпекаАнотація
Функціонування будь-якого сучасного підприємства базується на використанні інформаційних технологій, зокрема комп’ютерних мереж. Сучасні реалії зобов’язують при проектуванні мереж робити акцент на мобільність та масштабованість. Для ефективного вирішення цих задач доцільно використовувати бездротові комп’ютерні мережі стандарту IEEE 802.11. В той же час використання бездротових мереж створює нові виклики, пов’язані з розробкою системи захисту від кіберзагроз. В даній статі аналізуються та порівнюються методи, які використовуються для створення відповідних систем, визначаються переваги та недоліки кожного з них, акцентуючи увагу на програмний аспект захисту, як такий, що найчастіше стає об’єктом кібератак. Проведений аналіз дозволяє визначити доцільність використання того чи іншого методу захисту або їх комбінації в залежності від вихідних умов, ресурсів та цілей, що ставляться при побудові системи захисту.
Посилання
Кількість користувачів мобільних пристроїв в Україні перевищила кількість користувачів ПК, дослідження, RBC Ukraine. – 2017. [Електронний ресурс] Режим доступу: https://www.rbc.ua/ukr/news/kolichestvo-polzovateley-mobilnyh-ustroystv-1489488909.html. [Дата доступу: липень 2017].
Д. Мехед, Ю. Ткач, В. Базилевич, Т. Петренко "Аналіз загроз інформаційної безпеки в мережах стандарту IEEE 802.11", Захист інформації, №4, С. 285–291, 2015.
О. Юдін, Г. Конахович, О. Корченко, Захист інформації в мережах передачі даних: підруч. К.: Вид-во ТОВ НВП “ІНТЕРСЕРВІС”, 2009, 714 с.
А. Корченко, А. Архипов, С. Казмирчук, Анализ и оценивание рисков информационной безопасности. Монография. К.: ООО «Лазурит-Полиграф», 2013, 275 с.
Д. Мехед, "Захист інформації в комп’ютерних мережах", Технічні науки та технології : науковий журнал, №2 (2), С. 140-146, 2015.
Кіберполіція: захист мереж WI-FI - на дуже низькому рівні, 2017. [Електронний ресурс]. Режим доступу: https://www.ukrinform.ua/rubric-technology/ 2281044-kiberpolicia-zahist-merez-wifi-na-duze-nizkomu-rivni.html. [Дата доступу: липень 2017].
C. Hoffman, Why You Shouldn’t Use MAC Address Filtering On Your Wi-Fi Router, 2014. [Electronic resource]. Access mode: https:// www.howtogeek.com/204458/why-you-shouldn %E2%80%99t-use-mac-address-filtering-on-your-wi-fi-router/. [Date of access: july 2017].
S. Riley, Myth vs reality: Wireless SSIDs, Microsoft TechNet, 2007. [Electronic resource]. Access mode: https://blogs.technet.microsoft.com/steriley/2007/10/16/myth-vs-reality-wireless-ssids/. [Date of access: july 2017].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).