Завдання кольоропоказання в системі відеоспостереження
DOI:
https://doi.org/10.18372/2410-7840.19.11693Ключові слова:
системи відеоспостереження, системи обробки даних, розпізнавання образів, роздільна здатність, ефективна ширина спектруАнотація
У сучасних комплексних системах безпеки величезну роль відіграють системи відеомоніторингу. Системи відеоспостереження є найбільш інформативними для користувача і саме вони забезпечують можливість персоналу служби безпеки оперативно приймати рішення в залежності від обстановки на об'єкті, що охороняється. У роботі представлені можливі методи опису кольорових об'єктів на складних сценах в системі відеоспостереження при зміні умов освітленості під час отримання зображень. Наведені результати і практичні висновки отримані після аналізу великої кількості різних зображень в декількох колірних моделях, причому більша частина уваги відведена HLS-моделі. Вироблений критерій оцінки відмінності кольорів і розглянуті методи гістограмної обробки зображень з метою поліпшення їх якості. Методи виділення об'єктів при їх кольоропоказанні можуть відрізнятися від традиційних.
Посилання
Р. Гонсалес, Р. Вудс, Цифровая обработка изображений, М.: Техносфера, 2006, 432 с.
D. Mark, Fairchild color appearance models 2nd Edition, John Wiley& Sons, 2005, 408 с.
I. Pitas, Digital image processing algorithms and applications, 2000, С. 1-38.
F. Porter, Testing consistency of two histograms, 2008.
Ю. Зубарев, В. Дворкович, Цифровая обработка телевизионных и компьютерных изображений, Москва, 1997, 354 с.
Z. He, T. Tan, Z. Sun "Towards accurate and fast iris segmentation for biometrics", IEEE.Trans. on Pattern Anallysis and Machine Intelligence, Vol. 31, no. 9, рp. 1670-1684, 2009.
M.J. Swain "Color Indexing", International Journal of Computer Vision, vol. 7, pp. 11-32. 1991.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).