Використання пасивних оптичних пристроїв для захисту інформації у волоконно-оптичних лініях зв’язку та мережах
DOI:
https://doi.org/10.18372/2410-7840.19.11685Ключові слова:
оптичне волокно, несанкціонований доступ, лінійний тракт, захист інформації, оптичний розгалужувачАнотація
З кожним роком зростає об’єм конфіденціальної інформації, яка передається волоконно-оптичними мережами зв’язку. Для забезпечення безпечного передавання конфіденціальної інформації волоконно-оптичні лінії вважаються найбільш придатними. Це визначається тим, що електромагнітне поле світлової хвилі не виходить за межі оптичного волокна. Проте, при певних умовах, за яких забезпечено доступ до оптичного волокна, перехоплення оптичного сигналу на вигині волокна є цілком можливим. Таким чином, для створення оптичних ліній з підвищеним рівнем захисту інформації необхідні додаткові заходи. З цією метою в роботі запропоновано використання маскування оптичного лінійного коду за рахунок збільшення кількості одиничних символів шляхом використання таких пасивних елементів, як оптичні лінії затримки та оптичні розгалужувачі. Запропонований метод дозволяє підвищити кількість одиничних символів у кодовій комбінації, що передається, і таким чином зробити неможливою адекватну інтерпретацію інформації. Перевагою методу являється те, що пристрої захисту є повністю пасивними, і це забезпечує високу надійність, та можуть бути підключені безпосередньо на вході та на виході оптичного лінійного тракту. При цьому самі пристрої настроювання не потребують.Посилання
С. Гордієнко, О. Манько, С. Гордієнко "Моніто-ринг лінійних споруд ВОЛЗ із метою захисту ін-формації від несанкціонованого доступу", Зв’язок, №1(97), С. 32-34, 2012.
А. Листвин, В. Листвин, Д. Швырков, Оптические волокна для линий связи. М.: ЛЕСАРарт, 2003, 288 с.
А. Листвин, В. Листвин, Рефлектометрия оптических волокон. М.: ЛЕСАРарт, 2005, 208 с.
А. Манько, Б. Каток, М. Задорожний, "Защита информации на волоконно-оптических линиях связи от несанкционированного доступа" Періодич-ний наук.-техн. зб. «Правове, нормативне та метрологіч-не забезпечення системи захисту інформації в Україні», №2, С. 249-255, 2001.
Д. Стерлинг, Техническое руководство по волоконной оптике. М.: Лори, 1998, 288 с.
Р. Убайдуллаев, Волоконно-оптические сети. М.: Эко-Трендз, 2001, 267 с.
А. Яковлев, "Волоконно-оптическая система пере-дачи конфиденциальной информации", Электрос-вязь, №10, С. 11-13, 1994.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).