Комп’ютерне проектування схем для криптографічної інженерії
DOI:
https://doi.org/10.18372/2410-7840.18.10108Ключові слова:
квантовий комірковий автомат, мажоритарний елемент, D-тригер, нанорегістр зсувуАнотація
Традиційне криптографічне обладнання недостатньо захищене від сторонніх втручань та спостережень електромагнітного випромінювання (атак). Більшість існуючих криптографічних схем реалізовані на КМОН-транзисторах, енергоспо-живання яких суттєво залежить від імпульсних характеристик перетворюваної інформації. В режимах комутації логічного “0” або логічної “1” через транзистори проходять істотно різні струми стоку із-за різниці між вхідними та вихідними КМОН-ємностями, які перезаряджаються струмом стоку, виникають різні рівні електромагнітного вип-ромінювання. Це може призводити до розшифровки криптографічної інформації. В роботі досліджується можливість запровадження невипромінюючих наносхем на базі квантових коміркових автоматів, що практично нейтралізує електромагнітні атаки.Посилання
E. Ramini, S. M. Nejad. Secure clocked QCA logic for implementation of cryptographic processors. 2009 applies Electronics, Pilsen 9-10. September, 2009.
C. S. Lent and P. D. Tougaw, “A Device architecture for computing with quantum dots”, Proc. Of the IEEE, 1997.
Walus K. QCADesiner: A CAD Tool for an Emerging Nano-Technology / K. Walus // Micronet Annual Workshop – 2003.
Pakulov N. N. Mazhoritarnyiy printsip postroeniya nadezhnyih uzlov i ustroystv TsVM / N. N. Pakulov – M.: Sov. radio – 1974.
##submission.downloads##
Опубліковано
2016-03-23
Номер
Розділ
Статті
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).