Множення надвеликих чисел і швидке перетворення Хаара
DOI:
https://doi.org/10.18372/2410-7840.4.4441Анотація
У статті пропонується швидкий алгоритм множення надвеликих чисел для асиметричних криптографічних систем. Зроблено аналіз ефективності алгоритму, наведено оцінку складності і зазначені його переваги перед відомими алгоритмами.Посилання
Чмора А.Л. Современная прикладная криптография. - М.: Гелиос, 2001. - 256 с.
Кнут Д. Искусство программирования для ЭВМ. Т.2. - М.: Мир, 2001. - 730 с.
Задирака В.К., Мельникова С.С. Быстрое умножение многоразрядных чисел с использованием БПФ // Кибернетика и системный анализ. - 1996. - № 3. - С. 63-67.
Влейхут Р. Быстрые алгоритмы цифровой обработки сигналов. - М: Мир, 1989. - 448 с.
Задирака В.К, Мельникова С.С. Анализ сложности алгоритма умножения сверхбольших чисел на основе коэффициентов Уолша // Кибернетика и системный анализ, - 2001. - № 6. - С. 99-110.
Pitassi D. A. Fast convolution using the Walsh transform // Appl of Walsh Funktions. - 1971. - P. 130-133.
Садыхов P., Шаренков А. Алгоритмы ускоренной свертки // Автоматика. - 1986. - №3. -С. 71-75.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).