ДЕРЖАВНІ ЗАОЩАДЖЕННЯ ТА ЕКОНОМІЧНЕ ЗРОСТАННЯ
Keywords:
національні заощадження, державні заощадження, чисті податки, державні доходи від приватизації, державні позики, рух грошових коштів до держави, фонд нагромадження, стабілізаційний фонд, фонди фінансових ресурсів цільового призначення, розширене відтворенAbstract
В статті акцентується увага на важливості національних заощаджень для економічногозростання країни, підкреслюється провідна роль держави в створенні національних заощаджень, досліджу-ються джерела державних заощаджень. Автор аналізує вплив процесів заощадження в країні на розширеневідтворення та економічне зростання, наводить теорії економічного зростання, в яких підкреслюється визна-чальна роль нагромадження (заощадження) в зростанні економіки (кейнсіанська, неокласична теорії, модельСолоу). В статті також аналізується роль національних заощаджень в стабілізаційній політиці держави (припроведенні стимулювальної та стримувальної фіскальної та монетарної політики).References
Савченко А.Г. Макроекономіка. – К.: КНЕУ. – 2005. – 441 с.
Доходи та заощадження в перехідній економіці України / За ред. С.Панчишина та М.Савлука. – Л.: Вид-во ЛНУ ім. І.Франка, 2003. – 406 с.
Активізація інвестиційного процесу в Україні / Колект. монографія за наук.ред. М.І.Диби, Т.В.Майорової. – К.: КНЕУ. – 2012. – 472 с.
Економічна енциклопедія. – К.: Академія. – 2000. – Т.1.
Економічна енциклопедія. – К.: Академія. – 2002. – Т.3.
Радіонова І.Ф. Економічне зростання з участю людського капіталу // Економіка України. – 2009. – №1.
Радіонова І.Ф. Фінансова природа економічних коливань: зміст і моделювання // Фінанси України – 2011. – №3.
Козюк В. Макроекономічні зрушення в системі економічного зростання в посткризовий період. // Світ фінансів. – 2010. – №2.
Григорьев Л. Мировые дисбалансы сбережений и инвестиций // Вопросы экономики. – 2011. – №6.