Организация вычислений в кластерных системах с многоядерной архиректурою
DOI:
https://doi.org/10.18372/2073-4751.1.9267Abstract
Рассмотрены особенности организации вычислений в кластерных системах, базирующихся на использовании систем с многоядерными процессорами. Показано, что такие системы характеризуются двухуровневым параллелизмом — параллелизмом на уровне узлов и параллелизмом внутри узла кластерной системы. Выполнен анализ особенностей программирования, а также средств разработки программного обеспечения для рассматриваемых систем, которые позволят решить задачи взаимодействия узлов системы и параллельной обработки в каждом узле системы, что в полной мере позволит реализовать потенциальные возможности кластерных систем с многоядерной архитектуроюReferences
X. Эндрюс Г. Р. Основы многопоточного и распределенного программирования.: Пер. с англ. - М.: Издательский дом «Вильямс», 2003. - 512 с.
Немнюгин С.А., Стесик О.Л. Параллельное программирование для многопроцессорных систем. - СПб: БХВ-Петербург, 2002. - 400 с.
Хоар Ч. Взаимодействующие последовательные процессы: Пер. с англ. - М.: Мир, 1989.
Садег Растгу. Моделирование вычислительных процессов в кластерных системах с многоядерною архитектурою. - Вісник НТУУ «КПІ», Інформатика, управління та обчислювальна техніка, - К.: ВЕК+, № 46, 2008.-С. 23 -26.
Burns A., Welling A. Real-Time Systems and Programming Languages. Third Edition, Addison-Wesley, NY, 2001.
Downloads
Issue
Section
Статті
License
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).