Оптимізація процесу контекстноорієнтованої орфокорекції шляхом спрощення обчислення міри семантичної близькості слів
DOI:
https://doi.org/10.18372/2073-4751.3.9116Анотація
Обґрунтований вибір програмного ресурсу, який доцільно використовувати для визначення варіантів виправлення спотвореного слова, близьких за змістом до контексту останнього. Запропоновано підхід до обчислення міри семантичної відповідності заданої гіпотези виправлення та оточення слова із помилкою. Показано ефективність послідовності обходу словникового ресурсу у напрямку від вершин, які відповідають словам контексту спотвореного словаПосилання
Kukich К. Techniques for Automatically Correcting Words in Text // ACM Computing Surveys. - 1992. - Vol. 24, № 4.
- P. 377-439.
Johannes Schaback, Fang Li Multi- Level Feature Extraction for Spelling Correction In Proceedings of the IJCAI-2007 //Workshop on Analytics for Noisy Unstructured Text Data. - Hyderabad, India, 8 January 2007. - P. 79-86.
Пещак M. M. Нариси з комп’ютерної лінгвістики. - Ужгород: Закарпаття, 1999.-199 с.
Гаврилова Т.А., Хорошевский В.Ф. Базы знаний интеллектуальных систем. - СПб.: Питер, 2000.-384 с.
Леонтьева H.H. Автоматическое понимание текстов: системы, модели, ресурсы. - М.: Издательский центр "Академия", 2006. - 304 стр.
Белецкий Е.В. Методы, модели и алгоритмы контекстного обмена данными и их использование при проектировании
информационных систем: Дис. канд. техн. наук: 05.13.06/ХНУРЕ. -X ., 2000. - 143с.
Минский М. Фреймы для представления знаний: Пер. с англ. - М.: Энергия, 1979. - 151с.
Моделирование языковой деятельности в интеллектуальных системах. -М.: Наука, 1987.-279с.
Плескач В.Л., Рогушина Ю.В. Агентні технології: Монографія. - К.:Київ.нац.торг.-екон.ун-т, 2005. - 338с.
Марченко О.О. Алгоритми семантичного аналізу природномовних текстів: Дис. канд. фіз.-мат. наук:01.05.01/ КНУ ім. Тараса Шевченка. - K., 2005. - 150с. М.Ландэ Д.В. Поиск знаний в Internet.- М.: Диалектика, 2005. - 271с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).