Модифікація сучасного RISC процесора шляхом реалізації спеціалізованих інструкцій

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.18372/2073-4751.70.16842

Ключові слова:

FPGA, інструкції визначені користувачем, асемблер, мови опису апаратури, процесор

Анотація

Існують багато алгоритмів, які використовують одні й ті самі функції. Прикладом таких функцій є тригонометричні. Тригонометричні функції застосовуються в багатьох алгоритмах цифрової обробки сигналів, наприклад перетворення Хартлі, пе-ретворення Фур’є та у комп’ютерній графіці.

Виконання даних операцій тільки при програмній реалізації відносно повільне. Якщо написати процесорні інструкції, що будуть сприйматися процесором як власні, тобто будуть в конвеєрі процесора, то швидкодія даних операцій зросте.

Було розроблено апаратну реалізацію обрахування функції sin(x) на основі сучасного комерційного процесору MIPSfpga та протестованого на платі DE2-115.Це необхідно для задач, де обмежена потужність процесора, наприклад вбудовані системи. Це рішення не універсальне, а спеціалізоване.

Вперше запропонована інструкція для обрахування функції sin(x) за допомогою  полінома Тейлора, яка була впроваджена у процесорне ядро MIPSfpga, та протестована у пакеті ModelSim та на FPGA платі Altera DE2-115. Результати роботи можна використати для вивчення роботи процесора, ознайомлення з інструкціями користувача, покращення поточної реалізації, для модернізації існуючих інструкцій та реалізації нових процесорних інструкцій, використовуючи роз-роблені модулі.

Посилання

Harris D., Harris S.. Digital Design and Computer Architecture, 2nd Edition. – 2012. – 720 p.

Uwe Meyer-Baese. Digital Signal Processing with Field Programmable Gate Arrays, Fourth Edition: навчальний посібник. – Springer, 2005. – 930 c.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-06-24

Номер

Розділ

Статті