Загальна модель високопродуктивних обчислень
DOI:
https://doi.org/10.18372/2073-4751.69.16807Ключові слова:
багатооперандна обробка, макрооператор на базі ланцюгової дроби, квазиграфічна обробкаАнотація
Запропонована модель для дослідження організації високопродуктивних обчислень. Модель орієнтована на архітектури з масовим паралелізмом, головню є організація багатооперандної обробки. Процесорні елементи забезпечують небінарну обробку даних за один операційний цикл. Модель забезпечує також квазиграфічну обробку, що реалізує обчислення результату як розпізнавання графічного блоку – матрицю ущільненого коду одиниць. Цей метод виключає традиційне додавання, а є альтернативним відомим методам та розширює теоретичні та практичні методи загальної моделі.
Макрооператорні напрямки перетворення алгоритмів дозволяють змінити послідовність виконання частини програми або повністю програму. Кількість ярусів програми зменшується, тобто продуктивність збільшується, а конвеєризація також збільшує продуктивність.
Результат роботи моделі показує рівні продуктивності які можливо досягнути при застосуванні архітектури з масовим паралелізмом та багатооперандною обробкою. Реалізація моделі залишається відкритою, бо дозволяю приєднувати нові методи обробки та нові архітектури для дослідження.
Посилання
Гамаюн В.П., Данелія Р.Р., Дубінський О.О. Моделювання багатооперандного комп’ютерного середовища // Проблеми інформатизації та управління. – К.: НАУ, 2012. – Вип. 1(37). – С. 36-40.
Гамаюн В.П. Квазиграфический метод преобразования многорядного кода // Комп’ютерні засоби, мережі та системи: зб. наук.пр. – К.: Ін-т кібернетики ім.Глушкова НАНУ, 2002. – № 1. – С. 53-57.
Гамаюн В.П. Макрооператорная организация вычислительного процесса // Проблеми інформатизації та управління. – К.: НАУ, 2021. – Вип. 67(3). – С. 11-15.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).