ІНЖЕНЕРІЯ АНАЛІТИЧНИХ ЗНАНЬ
Ключові слова:
Аналітичні системи, інженерія знань, методи пошуку знаньАнотація
Розглянуто еволюцію аналітичних систем. Запропоновано поняття аналітичних знань як результатів методів обробки даних, а такожінженерний підхід до їх отримання з баз даних завдяки представленню всіхметодів обробки у виглядіграфічних об’єктів. Об’єкти мають клієнт-серверну архітектуру, інкапсулюють в собі вхідні дані, методи обробки даних з обраними режимами обробки, а також результати у вигляді таблиць, графіків та схем. Серед об’єктів представленіприклади методів підготовки даних (вибірки з різних джерел, узгодження, перевірка на коректність, вирізування даних з таблиць, транспонування тощо), а також методів пошуку знань та залежностей. Будучі одночасно і клієнтом і сервером аналітичні знання можуть створювати ланцюжки виконання методів. Послідовне застосування методів створило можливість концентрувати аналітичну інформацію і отримувати комбіновані аналітичні знання.Посилання
Барсегян А.А, Анализ данных и процессов: учеб.пособие. – СПб.: БХВ-Петербург, 2009 – 512с.
А.А. Барсегян, М.С. Куприянов, В.В. Степаненко, И.И. Холод. Методы и модели анализа данных: OLAP и Data Mining. – СПб.: БХВ–Петербург, 2004. – 336 с.
Сошникова Л.А.,ич В.Н., Уебе Г., Шефер М. Многомерный статистический анализ в экономике. Учеб. Пособие для вузов. – М.:ЮНИТИ-ДАНА, 1999. – 598с.
Алгазинов Э.К., Сирота А.А. Системный подход в современных исследованиях. – Л., 1978. – 73с.
Брандт З. Анализ данных. Статистические и вычислительные методы для научных работников и инженеров. Пер. с англ. – М.: Мир, ООО «Издательство АСТ», 2003. – 686с.
Джеймс Одел. Агенти і складні системи //«Открытые системы». – Октябрь 2003. – С. 54 – 58.