Індивідуальна мобільна навігаційна система числення шляху

Автор(и)

  • Микола Павлович Василенко Національний авіаційний університет, Київ https://orcid.org/0000-0003-4937-8082
  • Олександр Андрійович Лазаревський Національний авіаційний університет, Київ

DOI:

https://doi.org/10.18372/1990-5548.73.17010

Ключові слова:

інерціальна навігація, модуль вектора прискорення, фільтрація, тріангуляція, глобальний маршрут, знаходження піків кроку людини

Анотація

У роботі досліджено проблему виявлення та розпізнавання кроків і напрямку руху людини. Пропонована система дозволяє вимірювати відстань певних маршрутів користувача, обчислюючи дані з магнітометра та акселерометра, щоб знаходити кількість кроків і напрямок руху, з різними моделями поведінки. Програму можна застосовувати для навігації, як на відкритих майданчиках, так і в закритих приміщеннях. Головною перевагою такої системи є точність визначення місця розташування людини без GPS-навігації. В якості апаратного забезпечення використовується звичайний мобільний телефон. Програму вдосконалено додаванням шаблонів поведінки людини під час руху зі смартфоном. Алгоритм визначає ці моделі та розділяє їх на окремі маршрути для підвищення точності. Калібрування для цього пристрою необхідне тільки під час першого запуску, оскільки різні смартфони мають датчики від різних виробників. Систему також можна використовувати для виявлення аномалій у магнітному поясі Землі, що допоможе у вивченні часткової зміни магнітних полів на окремих ділянках і покращить орієнтування на користувацькій площині. Також проаналізовано фактор використання системи на підприємстві з екранованими стінами для орієнтації користувача у великих приміщеннях, складах, ангарах.

Біографії авторів

Микола Павлович Василенко , Національний авіаційний університет, Київ

Кандидат технічних наук. Старший викладач

Кафедра авіаційних комп’ютерно-інтегрованих комплексів

Факультет аеронавігації, електроніки та телекомунікацій

Олександр Андрійович Лазаревський , Національний авіаційний університет, Київ

Бакалавр

Кафедра авіаційних комп’ютерно-інтегрованих комплексів

Факультет аеронавігації, електроніки та телекомунікацій

Посилання

M. A. Al-sveity et al., “A system for detecting and recognizing moving biological objects for unmanned vehicles based on intelligent edge computing,” Telecommunication, 2021, no. 9(22). https://doi.org/10.34832/elsv.2021.22.9.004 (date of access: 18.11.2022).

Gepard_vvk., Algorithms for extracting image contours, Habr. https://habr.com/ru/post/114452/ (date of access: 18.11.2022).

Car Number Plate Detection Using MATLAB and Image Processing. Circuit Digest – Electronics Engineering News, Latest Products, Articles and Projects. URL: https://circuitdigest.com/tutorial/vehicle-number-plate-detection-using-matlab-and-image-processing (date of access: 18.11.2022).

Repository BNTU – Repository BNTU. URL: https://rep.bntu.by/bitstream/handle/data/27161/Vosstanovlenie_kontrasta_polutonovogo_izobrazheniya_v_pakete_MATLAB.pdf?sequence=1&isAllowed=y (date of access: 18.11.2022).

M. P. Mukhina, Algorithm of Visual Tracking of Contrast Moving Objects. Of the Third World Congress “Aviation in the XXI-st Century,” 2008.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-11-24

Номер

Розділ

АВТОМАТИЗАЦІЯ ТА КОМП’ЮТЕРНО-ІНТЕГРОВАНІ ТЕХНОЛОГІЇ