Компенсація квадратурної похибки в автоколивальному мікромеханічному гіроскопі

Автор(и)

  • M. K. Filyashkin Національний авіаційний університет, Київ
  • O. I. Chernyay Національний авіаційний університет, Київ

DOI:

https://doi.org/10.18372/1990-5548.58.13516

Ключові слова:

Мікроелектромеханічні датчики, мікромеханічний гіроскоп, режим автоколивань, чутливість датчика, чутливий елемент, вторинний контур, квадратурна похибка, синхронний детектор, зворотний зв’язок

Анотація

У статті проаналізовано мікромеханічний сенсорний блок безплатформної інерціальної навігаційної системи, як основного компонента безпілотного літального апарата, а також розглянуто питання покращення технічних характеристик мікромеханічних гіроскопів. Такий тип датчиків характеризується значними інструментальними похибками та низькою чутливістю. Для підвищення чутливості мікромеханічного гіроскопа в статті запропоновано використовувати режими резонансних коливань, які «оживляють» його інерційну масу. А для зменшення квадратурної похибки гіроскопа, яка є одною з основних перешкод на шляху підвищення його точності, запропоновано знизити рівень цих похибок не тільки за допомогою синхронного детектора, а й на його вході. Розроблено схему, яка забезпечує компенсацію квадратурних похибок не за контуром генерації механічного моменту, а за каналом вихідної напруги. Оскільки така схема не впливає на механічні квадратурні коливання інерційної маси, цей ефект можна інтерпретувати як режим автоколивань, який підвищує чутливість вторинного контуру мікромеханічного гіроскопа.

Біографії авторів

M. K. Filyashkin, Національний авіаційний університет, Київ

Кафедра авіаційних комп’ютерно-інтегрованих комплексів

Кандидат технічних наук. Професор


O. I. Chernyay, Національний авіаційний університет, Київ

Кафедра авіаційних комп’ютерно-інтегрованих комплексів

Магістр

Посилання

T. A. Belyaeva, “Methods for suppressing quadrature interference in micromechanical gyroscopes,” Navigation and motion control. Materials VIII Conference of Young Scientists. St. Petersburg: CCRI “Elektropribor,” 2007, pp. 97–100.

M. K. Filyashkin, Microelectromechanical systems. Kyiv: NAU. 2019, 275 p.

A. Tirtichniy and A. Skalon, “Analysis of the characteristics of compensating converters micromechanical inertial sensors,” Sensors and systems. no. 2, pp. 21–23, 2009.

##submission.downloads##

Номер

Розділ

МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ ТА СИСТЕМ