ДОСЛІДЖЕННЯ ДИНАМІКИ НАКОПИЧЕННЯ І РЕКОМБІНАЦІЇ РАДІАЦІЙНИХ ДЕФЕКТІВ У СТРУКТУРІ ГАЛІТУ МЕТОДОМ ЕЛЕКТРОННОГО ПАРАМАГНІТНОГО РЕЗОНАНСУ

А.С. Литовченко, Ю.С. Полькова, В.В. Сьомка, О.Я. Кузнєцова

Анотація


 Досліджено динаміку накопичення і рекомбінації радіаційних дефектів у зразках природного і синтетичного галіту методом електронного парамагнітного резонансу. Показано залежність накопичення F-центрів від їхнього розподілу в кристалі, що обумовлено його мікроструктурними особливостями. Виявлено, що в природному галіті гамма-випромінювання призводить до неоднорідного просторового розміщення дефектів. У місцях їх скупчення рекомбінація відбувається при менших температурах порівняно з рівномірним розміщенням. Виконані дослідження важливі з точки зору розробки критеріїв перспективності використання соляних формацій для ізоляції радіоактивних відходів.


Посилання


Лаверов Н.П., Омельяненко Б.И. Геологические аспекты проблемы захоронення радиоактивных отходов // Геоэкология. – 1994. – № 6. – С. 3–20.

Лущик Ч.Б., Лущик А.Ч. Распад электронных возбуждений с рождением дефектов в твердых телах. – М.: Наука, 1989. – 264 с.

Шварц К.К., Экманис Ю.А. Диэлектрические материалы: радиационные процессы и радиа-ционная стойкость. – Рига: Зинатне, 1989. – 187 с.

Gies H., Hild W., Kühle T., Mönig J. Radiation effects in rock salt: a status report. – Munchen: GSF, 1994. – 148 p.

Hughes A.E., Pooley D.D. // J. Phys. Ser. C. 1971. – Vol. 4. – P. 1963.


Повний текст: PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


ISSN 2306-1472 (Online), ISSN 1813-1166 (Print)

Передплатний індекс 86179

Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License.

Ulrich's Periodicals DirectoryIndex CopernicusDOAJSSMРИНЦWorldCatCASEBSCOCrossRefBASEDRIVERНаціональна бібліотека ім. ВернадськогоНауково-технічна бібліотека НАУ