СИНТЕЗ ЗАКОНІВ КЕРУВАННЯ АЕРОСТАТОМ ПІД ДІЄЮ НЕСТРУКТУРОВАНИХ ЗБУРЕНЬ

О.О. Абрамович, С.О. Булавкіна, О.І. Надсадна

Анотація


 Запропоновано метод дослідження впливу неструктурованої динаміки під час проведення параметричної робастної оптимізації дискретних систем керування, що ґрунтується на використанні теореми Харитонова та теореми про малий коефіцієнт підсилення. Наведено результати використання цього методу на прикладі дискретної системи керування бічним рухом аеростатичної платформи.


Ключові слова


аеростатична платформа; неструктуровані збурення; параметрична робастна оптимізація

Посилання


Platform Airship’s Robust Stabilization in Stochastic Atmosphere / A.A. Tunik, I.K. Ahn, H. Ryu, et al. // Proceedings of the KSAS Fall Annual Meeting. − Sejong Univ., Seoul. − 2001. − Р. 293 − 299.

Tunik A.A. Robust Optimization of Control Law of Flight in Stochastically Disturbed Atmosphere / A.A. Tunik, I.K. Ahn, C.H. Yeom // Proc. of Millennium Conference on Air and Space Sciences, Technology and Industries. − Hankook Aviation University. − Apr. 28, 2000. − Seoul, Korea. − Р. 122 – 133.

Schoemig E. Mixed Control of Multimodel Plants / E. Schoemig, M. Sznaier // Journal of Guidance, Control and Dynamics. − No. 3, May – June, 1995. − Р. 525 – 531.

Туник А.А. Многомодельный подход к парамет-рической робастной оптимизации цифровых систем управления полетом / А.А. Туник // Проблеми управ-ління і інформатики. −2004. − №2. − С. 32−43.

Kwakernaak H. Robust Control and Optimization / H. Kwakernaak // Automatica. − 1993. − Vol.29, No.2. − Р. 255 – 273.

Тунік А.А. Робастна параметрична оптимізація дискретної системи управління, яка має неструктуровані параметричні збурення / А.А. Тунік, О.О. Абрамович // Вісник НАУ. − 2004. − № 2. − С. 31−35.

McLean D. Automatic Flight Control Systems / D. McLean // Prentice Hall Inc.,Englewood Cliffs, 1990. − 593 p.

Джури Э. Импульсные системы автоматического регулирования / Э. Джури. – М.: ГИФМЛ, 1963. – 455 с.

Chapellat H. Robust stability under structured and unstructured perturbations / H. Chapellat, M. Dahleh, S.P. Bhattacharyya // IEEE Transactions on Automatic Control. − October1990. − Vol. 35, No.10. − Р. 1100−1107.

Харитонов В. Л. Об асимптотической устойчивости положения равновесия семейства систем линейных дифференциальных уравнений / В.Л. Харитонов // Дифференциальные уравнения. − 2000. − Т. 14, №11. − С. 2086−2088.


Повний текст: PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


ISSN 2306-1472 (Online), ISSN 1813-1166 (Print)

Передплатний індекс 86179

Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 Unported License.

Ulrich's Periodicals DirectoryIndex CopernicusDOAJSSMРИНЦWorldCatCASEBSCOCrossRefBASEDRIVERНаціональна бібліотека ім. ВернадськогоНауково-технічна бібліотека НАУ