Послідовний дворівневий захист інформації з імовірнісний надійністю

Борис Євгенович Журиленко, Кирило Іванович Ніколаєв

Анотація


У даній роботі проведено теоретичні дослідження фізичного процесу злому для послідовного дворівневого технічного захисту інформації з ймовірною надійністю. У дослідженнях використовується підхід, пов'язаний з надійністю різної апаратури, технічних пристроїв і систем, які досить ретельно вивчені та забезпечили гарний практичний результат з кількісною ймовірною оцінкою. Для розрахунків і оцінки можливостей послідовного дворівневого технічного захисту інформації використовувалися однорівневі ТЗІ з ймовірною надійністю, які запропоновані і розглянуті в роботах Б. Журиленка. У даній роботі використовувався метод побудови послідовного дворівневого технічного захисту інформації з ймовірною надійністю і можливість порівняння її з еквівалентним однорівневим захистом. Таке порівняння може виявитися корисним при оцінці і порівнянні багаторівневих ТЗІ, оскільки такий підхід дозволить оцінювати різні структури багаторівневих захистів і досить просто порівнювати проектовані й існуючі ТЗІ з єдиної точки зору. Проведені дослідження показали, що поверхня розподілу максимумів ймовірностей злому еквівалентного однорівневого ТЗІ в повному обсязі збігається з розподілом максимумів ймовірності злому дворівневого ТЗІ. Тому порівняння захистів можливо тільки в обраному для аналізу напрямку злому. Для аналізу і порівняння захищеності інформації в інших напрямках необхідно за запропонованою методикою розрахувати і побудувати розподіл максимумів ймовірності злому для цих напрямків. В роботі запропоновано спосіб визначення реальної ймовірності злому дворівневого захисту не за максимальним значенням ймовірності злому, а з розподілу ймовірності злому послідовної дворівневої ТЗІ, так як злом ТЗІ не обов'язково може відбуватися при максимальних значеннях ймовірності злому. У цьому випадку за побудованими поверхнями ймовірностей злому реальну надійність ТЗІ можна визначати для будь-якого напрямку злому.


Ключові слова


технічний захист інформації; еквівалентний однорівневий захист; послідовний дворівневий захист інформації з імовірнісним зломом; розподіл максимуму ймовірності злому; розподіл ймовірності злому; реальний процес злому

Посилання


Л. Румшинский, Элементы теории вероятностей, М.: Изд-во «Наука», Главн. Ред. Физ.-мат. Лит., 1970, 256 с.

Б. Журиленко, "Метод проектирования и оценка работающей одиночной технической защиты информации по выбранному направлению взлома", Захист інформації, №3(21), С. 143-149, 2019. DOI: 10.18372/2410-7840.21.13950.

В. Васянин, Б. Журиленко, Н. Николаева, Информационные управляющие системы и технологии. Проблемы и решения: монография, авт. кол.: [и др.]; под науч. ред. проф. В.Вычужанина, Одесса: Экология, С. 60-73, 2019.

Б. Журиленко, "Метод проектирования единичной системы технической защиты информации с вероятностной надежностью и заданными параметрами взлома", Безпека інформації, №1(20), С. 36-42, 2014.

Б. Журиленко, "Оценивание финансовых затрат на построение системы защиты информации", Захист інформації, №4(20), С. 231-239, 2018. DOI: 10.18372/ 2410-7840.20.13424.


Повний текст: PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


ISSN 2410-7840 (Online), ISSN 2221-5212 (Print)

Ліцензія Creative Commons
Цей твір ліцензовано за ліцензією Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована

РИНЦ SSM WorldCat BASE Національна бібліотека ім. Вернадського Науково-технічна бібліотека НАУ Ulrich's Periodicals Directory

Ulrich's Periodicals Directory