Використання пасивних оптичних пристроїв для захисту інформації у волоконно-оптичних лініях зв’язку та мережах

Олександр Олексійович Манько, Олександр Станіславович Шматок, Андрій Борисович Петренко

Анотація


З кожним роком зростає об’єм конфіденціальної інформації, яка передається волоконно-оптичними мережами зв’язку. Для забезпечення безпечного передавання конфіденціальної інформації волоконно-оптичні лінії вважаються найбільш придатними. Це визначається тим, що електромагнітне поле світлової хвилі не виходить за межі оптичного волокна. Проте, при певних умовах, за яких забезпечено доступ до оптичного волокна, перехоплення оптичного сигналу на вигині волокна є цілком можливим. Таким чином, для створення оптичних ліній з підвищеним рівнем захисту інформації необхідні додаткові заходи. З цією метою в роботі запропоновано використання маскування оптичного лінійного коду за рахунок збільшення кількості одиничних символів шляхом використання таких пасивних елементів, як оптичні лінії затримки та оптичні розгалужувачі. Запропонований метод дозволяє підвищити кількість одиничних символів у кодовій комбінації, що передається, і таким чином зробити неможливою адекватну інтерпретацію інформації. Перевагою методу являється те, що пристрої захисту є повністю пасивними, і це забезпечує високу надійність, та можуть бути підключені безпосередньо на вході та на виході оптичного лінійного тракту. При цьому самі пристрої настроювання не потребують.

Ключові слова


оптичне волокно; несанкціонований доступ; лінійний тракт; захист інформації; оптичний розгалужувач

Посилання


С. Гордієнко, О. Манько, С. Гордієнко "Моніто-ринг лінійних споруд ВОЛЗ із метою захисту ін-формації від несанкціонованого доступу", Зв’язок, №1(97), С. 32-34, 2012.

А. Листвин, В. Листвин, Д. Швырков, Оптические волокна для линий связи. М.: ЛЕСАРарт, 2003, 288 с.

А. Листвин, В. Листвин, Рефлектометрия оптических волокон. М.: ЛЕСАРарт, 2005, 208 с.

А. Манько, Б. Каток, М. Задорожний, "Защита информации на волоконно-оптических линиях связи от несанкционированного доступа" Періодич-ний наук.-техн. зб. «Правове, нормативне та метрологіч-не забезпечення системи захисту інформації в Україні», №2, С. 249-255, 2001.

Д. Стерлинг, Техническое руководство по волоконной оптике. М.: Лори, 1998, 288 с.

Р. Убайдуллаев, Волоконно-оптические сети. М.: Эко-Трендз, 2001, 267 с.

А. Яковлев, "Волоконно-оптическая система пере-дачи конфиденциальной информации", Электрос-вязь, №10, С. 11-13, 1994.


Повний текст: PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


ISSN 2410-7840 (Online), ISSN 2221-5212 (Print)

Ліцензія Creative Commons
Цей твір ліцензовано за ліцензією Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована

РИНЦ SSM WorldCat BASE Національна бібліотека ім. Вернадського Науково-технічна бібліотека НАУ Ulrich's Periodicals Directory

Ulrich's Periodicals Directory