ПРОГРАМНА РЕАЛІЗАЦІЯ МЕТОДУ ПРОГНОЗУВАННЯ ЧАСОВИХ РЯДІВ НА ПІДСТАВІ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ ТЕХНОЛОГІЙ (ТЕНЗОРНО-НЕЙРОМЕРЕЖЕВИЙ БАЗИС)
DOI:
https://doi.org/10.18372/2073-4751.4.585Abstract
Описано алгоритм прогнозування часових рядів на підставі їх структурування головними інваріантами матриці різних вимірностей. Наведена архітектура нейронної мережі для прогнозування розріджених часових рядів (у тензорному часі), представлена програма для прогнозування часових рядів на вбудованій мові MatlabReferences
Антохонова И.В. Методы прогнозирования социально-экономических процессов. Учеб. пособие. – Улан-Удэ: ВСГТУ, 2005. – 214 с.
Тихонов Э.Е. Методы прогнозирования в условиях рынка. Учеб. пособие. – Невинномысск: 2006. – 221 с.
Бестужев-Лада И.В. Рабочая книга по прогнозированию. – М.: Мысль, 1982. – 426 с.
Тихомиров Н.П., Попов В.А. Методы социально-экономического прогно-зирования. – М.: ВЗПИ, 1992. – 228 с.
Sue Ellen Haupt, Antonello Pasini, Caren Marzban. – Artificial Intelligence Methods in the Environmental Sciences. – Dordrecht: Springer Netherlands, 2009. – 424 p.
Ханк Д.Э., Уичерн Д.У., Райтс А.Дж. Бизнес-прогнозирование, 7-е изд. – М.: Издательский дом «Вильямс», 2003. – 652 с.
Robert F. Engle. Autoregressive Conditional Heteroskedasticity WithEstimates of the Variance of U.K. Inflation. – Econometrica vol. 50, 1982. – 987–1008 p.
Tim Bollerslev. Generalised Autoregressive Conditional Heteroscedasti-city. – Journal of Econometrics №31, 1986. – 307–327 p.
Жуков І.А., Мінаєв Ю.М., Філімо-нова О.Ю. Особенности прогнозирования временных рядов в тензорном времени // Електронне моделювання, 2006. – Т.28, №2.
Мінаєв Ю.М., Апонасенко Д.В. Інтелектуальні технології прогнозування часових рядів на підставі тензорних інва-ріантів // Проблеми інформатизації та управління: Зб. наук. пр. – К.: НАУ, 2009. – Вип. № 2 (26). – 105-113 с.
Downloads
Published
Issue
Section
License
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).