Формування і генерація акустичного імпульсу для методу акустичної локації

Борис Евгеньевич Журиленко, Надежда Константиновна Николаева, Зоя Олеговна Самосуд, Любовь Владимировна Рябова

Анотація


Ця робота присвячена питанню формування і генерації акустичного імпульсного сигналу для методу акустичної локації. У цьому методі дальність до місця положення мовного закладного пристрою визначається за часом проходження акустичного імпульсу до мікрофону закладного пристрою. Проведені експериментальні і теоретичні дослідження показали, що використання акустичного відеоімпульсу в методі акустичної локації пошуку мовних закладних пристроїв практично неможливе. Дослідження показали, що на спотворення форми випромінювання акустичного відеоімпульсу значною мірою впливає наявність високочастотних гармонік і відсутність низькочастотних. Відсутність високочастотних гармонік більшою мірою впливає на крутизну фронту і спаду та у меншій мірі на форму імпульсу. Щоб використати динамік, який випромінює в діапазоні середніх акустичних частот, і зберегти форму випромінюваного імпульсу необхідно використати частоту, що несе, і яка відповідає середній частоті діапазону випромінювання, з модуляцією відеоімпульсу. У цьому випадку бічні гармонійні складові при модуляції потраплять в діапазон частот, випромінюваних динаміком. Отже, щоб сформувати і згенерувати акустичний імпульсний сигнал, придатний для виміру затримки при його поширенні, необхідно сформувати і згенерувати акустичний радіоімпульс. Таким чином, в результаті виконаної роботи визначені умови і вимоги для формування і генерування акустичного імпульсу для методу акустичної локації.


Ключові слова


акустичний відео імпульс; акустичний радіоімпульс; високочастотні гармоніки; низькочастотні гармоніки; мовний заставний пристрій; динамік; крутизна фронту і спаду; форма імпульсу

Посилання


Патент UA 43628U Пристрій для визначення місцязнаходження закладного пристрою за допомо-гою лазера кл. G 01 S 7/00, 15/00 бюл. №16 опубл. 25.08.2009.

Патент UA 86600 Пристрій пошуку заклад-ного пристрою за допомогою акустичної локації кл. G 01 S 7/52, 15/00 бюл. №1 опубл. 10.01.2014.

Самосуд З.О. Пошук закладних пристроїв за допомогою акустичної локації / З.О. Самосуд// Безпека інформації. – 2015. – №3(21). – С. 263-268.

Патент UA 37232 Пристрій для вимірювання відстані за допомогою ультразвуку кл. G 01 S 7/52, 15/00 бюл. №4 опубл. 15.05.2001.

Савчук В.Н. Генерирование низкочастот-ных гармоник как спектральных составляющих по-следовательности акустических импульсов / В.Н. Савчук, Т.Л. Савчук, Г.И. Сокол, Я.Д. Левченко// Космическая техника. Ракетное вооружение. – 2015. – №2 (109). – С. 83-88.


Повний текст: PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


ISSN  2411-071X (Online), ISSN 2225-5036 (Print)

Ліцензія Creative Commons
Цей твір ліцензовано за ліцензією Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована

РИНЦ SSM WorldCat BASE Національна бібліотека ім. Вернадського Науково-технічна бібліотека НАУ Ulrich's Periodicals Directory