Структура українського національного гріду з точки зору забезпечення вимог безпеки в грід-середовищі
DOI:
https://doi.org/10.18372/2225-5036.22.10449Ключові слова:
грід-системи, грід-обчислення, OGSA, гетерогенні системи, віртуальні організаціїАнотація
Грід-обчислення засновані на спільному і скоординованому використанні різних ресурсів в розподілених віртуальних організаціях. Динамічна і багатоінстітуціональная природа грід-середовища створює складні проблеми безпеки, які вимагають нових технічних підходів для свого рішення. У цій статті розглянуто стандарт відкритої архітектури для грід-сервісів Open Grid Services Architecture (OGSA) з метою визначення вимог забезпечення безпеки. OGSA - це розподілена взаємодія і обчислювальна архітектура, заснована на сервісах, що дозволяють забезпечувати сумісність для гетерогенних систем для того, щоб різні типи ресурсів могли спілкуватися і обмінюватися інформацією. OGSA заснована на кількох інших технологіях Web-сервісів, таких як Web Services Description Language (WSDL) та Simple Object Access Protocol (SOAP), але перед цією архітектурою поставлена мета бути, в значній мірі, незалежної від обробки на рівні транспорту даних. OGSA була розроблена як доповнення до архітектури Web-сервісів, спеціально призначених для підтримки грід-вимог. Вперше поняття «OGSA» визначено в журналі Globus Alliance в статті "The Physiology of the Grid" Яна Фостера, Карла Кесельман, Джеффрі М. Ніка і Стівена Tюкі, яка вийшла в світ у 2002 році. Стандарт був розроблений у 2006 році робочими групами GGF результатом роботи якої став документ під назвою «The Open Grid Services Architecture» версії 1.5.
Посилання
Foster I., Kesselman C., Nick J., Tuecke S. The Physiology of the Grid: An Open Grid Services Architecture for Distributed Systems Integration. – Springer Verlag. – 2002. – 31 p.
Официальный сайт NorduGrid [Электронный ресурс] – 2016 – Режим доступа: http://www.nordugrid.org/.
RFC 5280 Internet X.509 Public Key Infrastructure Certificate and Certificate Revocation List (CRL) Profile [Электронный ресурс] – 2016 – Режим доступа: https://datatracker.ietf.org/doc/rfc5280/
Мелащенко А.О.Організація кваліфікова-ної інфраструктури відкритих ключів: монографія / А.О. Мелащенко, О.Л. Перевозчикова; НАН України, Інститутт кібернетики ім. В.М. Глушкова. – К.: Наук. думка, 2010. – 392 c.
MPI-2: Extensions to the Message-Passing [Электронный ресурс] – 2016 – Режим доступа: http://micro.ustc.edu.cn/Linux/MPI/mpi-20.pdf.