Структура українського національного гріду з точки зору забезпечення вимог безпеки в грід-середовищі

Автор(и)

  • Максим Радович Шабан Институт проблем моделирования в энергетике им. Г.Е. Пухова

DOI:

https://doi.org/10.18372/2225-5036.22.10449

Ключові слова:

грід-системи, грід-обчислення, OGSA, гетерогенні системи, віртуальні організації

Анотація

Грід-обчислення засновані на спільному і скоординованому використанні різних ресурсів в розподілених віртуальних організаціях. Динамічна і багатоінстітуціональная природа грід-середовища створює складні проблеми безпеки, які вимагають нових технічних підходів для свого рішення. У цій статті розглянуто стандарт відкритої архітектури для грід-сервісів Open Grid Services Architecture (OGSA) з метою визначення вимог забезпечення безпеки. OGSA - це розподілена взаємодія і обчислювальна архітектура, заснована на сервісах, що дозволяють забезпечувати сумісність для гетерогенних систем для того, щоб різні типи ресурсів могли спілкуватися і обмінюватися інформацією. OGSA заснована на кількох інших технологіях Web-сервісів, таких як Web Services Description Language (WSDL) та Simple Object Access Protocol (SOAP), але перед цією архітектурою поставлена мета бути, в значній мірі, незалежної від обробки на рівні транспорту даних. OGSA була розроблена як доповнення до архітектури Web-сервісів, спеціально призначених для підтримки грід-вимог. Вперше поняття «OGSA» визначено в журналі Globus Alliance в статті "The Physiology of the Grid" Яна Фостера, Карла Кесельман, Джеффрі М. Ніка і Стівена Tюкі, яка вийшла в світ у 2002 році. Стандарт був розроблений у 2006 році робочими групами GGF результатом роботи якої став документ під назвою «The Open Grid Services Architecture» версії 1.5.

Біографія автора

Максим Радович Шабан, Институт проблем моделирования в энергетике им. Г.Е. Пухова

Год и место рождения: 1988 год, г. Киев, Украина.

Образование: Национальный авиационный университет, 2012 год.

Должность: аспирант ИПМЭ им. Г.Е. Пухова с 2012 года.

Научные интересы: информационная безопасность, прикладное программирование,грид-вычисления.

Публикации: 6 научных публикаций, среди которых научные статьи, тезисы и материалы докладов на конференциях.

Посилання

Foster I., Kesselman C., Nick J., Tuecke S. The Physiology of the Grid: An Open Grid Services Architecture for Distributed Systems Integration. – Springer Verlag. – 2002. – 31 p.

Официальный сайт NorduGrid [Электронный ресурс] – 2016 – Режим доступа: http://www.nordugrid.org/.

RFC 5280 Internet X.509 Public Key Infrastructure Certificate and Certificate Revocation List (CRL) Profile [Электронный ресурс] – 2016 – Режим доступа: https://datatracker.ietf.org/doc/rfc5280/

Мелащенко А.О.Організація кваліфікова-ної інфраструктури відкритих ключів: монографія / А.О. Мелащенко, О.Л. Перевозчикова; НАН України, Інститутт кібернетики ім. В.М. Глушкова. – К.: Наук. думка, 2010. – 392 c.

MPI-2: Extensions to the Message-Passing [Электронный ресурс] – 2016 – Режим доступа: http://micro.ustc.edu.cn/Linux/MPI/mpi-20.pdf.

##submission.downloads##

Опубліковано

2016-03-23

Номер

Розділ

Безпека комп’ютерних мереж та Інтернет