ПРОГНОЗУВАННЯ РУХУ КОСМІЧНОГО АПАРАТА В ОСКУЛЮВАЛЬНИХ ЕЛЕМЕНТАХ МЕТОДОМ ДИФЕРЕНЦІАЛЬНО-ТЕЙЛОРІВСЬКИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2306-1472.40.1753Ключові слова:
диференціально-тейлорівські перетворення, космічний апарат, оскулювальний елемент, прогнозування, рухАнотація
Запропоновано числово-аналітичну обчислювальну схему інтегрування диференціального рівняння рухукосмічного апарата в оскулювальних елементах, яку розроблено на основі диференціально-тейлорівських перетворень. У моделі руху космічного апарата враховано збурення від центрального поля до 8´8 гармонік розкладу геопотенціалу Землі в ряд за сферичними функціями та сила аеродинамічного опору атмосфери згідно зі статичною моделлю густини атмосфери. Порівняно за точністю прогнозування руху космічного апарата зі штатними вітчизняними програмними комплексами балістико-навігаційного забезпечення польотів космічних апаратів.
Посилання
Мамон В.А. Баллистическое обеспечение космических польотов / В.А. Мамон , В.И. Половников , С.К. Слезкинский.− Л.: ВИКК им. А.Ф. Можайского , 1990.
Космический аппарат «Сич-1»: Положение по баллистико-навигационному обеспечению полёта космического апарата. − «Сич-1» 39.5072.114 ПЛ. − 9 с.
Ковбасюк С.В. Прогнозирование неуправляемого движения космического аппарата методом дифференциальных преобразований / С.В. Ковбасюк , М.Ю. Ра-кушев // Двойные технологии. – 2003. – № 4. – С. 16–20.
Пухов Г.Е. Дифференциальные преобразования и математическое моделирование физических процессов / Г.Е. Пухов. – К.: Наук. думка, 1986. – 159 с.
Холл Дж. Современные численные методы решения обыкновенных дифференциальных уравнений / Дж. Холл , Дж. Уатт. – М.: Мир, 1979. – 321 с.
Downloads
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).