МАТЕМАТИЧНІ ОСНОВИ АЛГЕБРАЇЧНИХ РЕШІТОК ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ В КВАНТОВІЙ КРИПТОЛОГІЇ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2410-7840.26.18835Ключові слова:
постквантова криптографія, алгебраїчні решітки, квантові комп'ютери, криптографічні алгоритми, теорія решіток, стандартизація криптографіїАнотація
Постійний розвиток квантових комп'ютерів загрожує найсучаснішим криптографічним схемам з відкритим ключем, таким як схеми генерації ключів на основі факторизації дискретних логарифмів, цифрових підписів та криптографії на еліптичних кривих. Необхідно розробляти нові криптографічні алгоритми, здатні протистояти атакам квантових комп'ютерів. Постквантова криптографія (PQC) спрямована на розробку алгоритмів, які можна використовувати без значних модифікацій існуючих мереж. Національний інститут стандартів і технологій США (NIST) організовує конкурс для відбору і стандартизації нових алгоритмів. Ця стаття містить огляд та аналіз процесу оцінки та відбору алгоритмів NIST на основі задач теорії решіток. У ній даються базові визначення, описуються основні проблеми алгебраїчної теорії решіток, а також узагальнюються переваги цього класу криптографії, включаючи її стійкість до квантових обчислень. Робота робить внесок у вивчення та порівняння пост-квантових криптографічних алгоритмів, а також надає рекомендації щодо їх подальшого використання та стандартизації для забезпечення їх безпеки при розробці квантових комп'ютерів.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).