РОЗРОБКА БЕЗПЕКИ СИСТЕМ ЕЛЕКТРОННОГО УРЯДУВАННЯ НА ОСНОВІ БЛОКЧЕЙНУ
DOI:
https://doi.org/10.18372/2410-7840.24.16931Ключові слова:
блокчейн, захист інформації, конфіденційність, вузли зв’язку, передача данихАнотація
В реаліях захисту інформації у кіберпросторі існує багато засобів та підходів до безпеки урядового, бізнес та приватних секторів, одним з яких цілком ймовірно можуть стати системи побудовані на основі блокчейну. З кожним роком кількість інформації яка проходить через всесвітню павутину та кількість користувачів зростає у геометричній прогресії, разом з цими факторами росте й кількість технологій, які забезпечують безпеку та конфіденційність даних користувачів в мережі. З теперішніми темпами технології здатні старіти швидше ніж встигають зайняти свою нішу на ринку, а відтак їхня підтримка перестає бути актуально, що дозволяє зловмисникам прориватися крізь захист або знаходити нові вразливості у вже існуючих системах. Блокчейн одна з технологій яка поки не так часто використовується саме в урядових та бізнес системах, як технологія навколо якої можна побудувати захист своєї мережі. Дужче часто це зумовлено тим, що такі інституції потребують індивідуальних підходів для рішення своїх проблем та потреб, а розробка свого підходу на основі блокчейну потребує дуже багато грошових інвестицій та спеціалістів, яких на ринку в даний момент ще не так багато. Однак в майбутньому, коли блокчейн стане доступнішим не тільки для оперування крипто валютами й для використання їх у внутрішніх системах він буде здатний запропонувати новий стандарт у захисті інформаційних систем і стати одним з найпотужніших на ринку в силу своєї міцної системи захисту. В даній статті пропонується система безпеки урядових, приватних та бізнес секторів побудованих з використанням даної технології.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).