Соціальні арт-проєкти, присвячені проблемам екології

Олена Ігорівна Сідорова, Станіслава Олегівна Огороднік

Анотація


Однією з нагальних проблем людства є екологічна небезпека. У ході дослідження було охарактеризовано відображення найбільш актуальних екологічних проблем у творчості сучасних дизайнерів, художників, скульпторів, виявлено основні засоби художньої виразності композиції у їхніх роботах. Метою дослідження є всебічне вивчення впливу екологічної проблематики на роботи митців, характеристика їхніх робіт, а також засобів художньої виразності композиції, використаних дизайнерами та художниками. Мета. Мета статті полягає у аналізі сучасних соціальних арт-проєктів, присвячених проблемам екології у світі, з’ясуванні найважливіших екологічних проблем відображених у творчості митців, виділенні основних видів мистецтва, до яких належать їх твори, виявленні основних засобів художньої виразності композиції у їх творах. Методологія. У статті було використано такі методи, як спостереження, порівняння, аналіз. Результати. В результаті було встановлено 4 основні глобальні проблеми, які митці найчастіше беруть за основу у своїх роботах: 1) глобальне потепління, 2) забруднення навколишнього середовища, 3) вимирання тварин, 4) винищення лісів. Виявлено основні види мистецтва, до яких звертаються художники задля акцентування уваги глядачів на екологічних проблемах,  це: 1) скульптура, 2) живопис, 3) фотографія, 4) інсталяція.

Наукова новизна. У даному дослідженні вперше систематизовано та упорядковано інформацію щодо основних проблем  екології, які відображені у творчості сучасних митців та основних засобів художньої виразності, які використовують митці у своїх творчих роботах.

Практична значущість. Завдяки проведеному дослідженню було розширено науковий апарат мистецтвознавців та дослідників творів сучасного мистецтва.

Ключові слова


Дизайн; Екологія; Сучасні тенденції; Арт-проєкт; Глобальні проблеми; Арт-об’єкт; Скульптура; Фотографія; Глобальне потепління; Забруднення навколишнього середовища; Природа

Повний текст: PDF

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Ліцензія Creative Commons
Цей твір ліцензовано на умовах Ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства — Некомерційна — Без Похідних 4.0 Міжнародна.