Вже маєте Ім'я користувача/Пароль для видання Вісник Астрономічної школи?

Правила оформлення статей у науковому журналі Вісник Астрономічної школи

Рукопис подається в двох примірниках російською, українською або англійською мовою. До рукопису варто додати направлення наукової установи, у якій виконана робота, підписане керівником. Перший примірник рукопису повинен бути підписаний всіма авторами. Варто зазначити повні імена всіх авторів, телефон, e-mail, адресу, за якою редакція може вести листування.

Максимальний обсяг статті для запрошених лекторів – 16 стор., для інших авторів – 8 стор. (формат А4, ~30 рядків на сторінці, ~65 знаків у рядку), включаючи резюме, список літератури, таблиці і рисунки; кількість рисунків – не більше, як один на 3 сторінки тексту.

Послідовність розташування матеріалу в статті повинна бути такою: номер УДК; назва статті; ініціали та прізвища авторів, позначені цифровими індексами, нижче – відповідний список установ та їхніх повних адрес; резюме російською, українською та англійською мовами; ключові слова російською та англійською мовами; текст; список літератури; таблиці; рисунки; підписи до рисунків подати на окремих сторінках наприкінці статті. Таблиці і рисунки повинні мати порядкові номери.

Формули і літерні позначення набираються в звичайному стилі: змінні – курсивом; вектори і матриці – напівжирним прямим шрифтом; основні функції – прямим шрифтом.

Список літератури нумерується в алфавітно-хронологічному порядку по прізвищах авторів  (спочатку кирилічний алфавіт, потім – латинський). Прізвище редактора книги (при відсутності прізвищ авторів на титульній сторінці) розміщуються після заголовка; у списку літератури такі видання розташовуються за алфавітом заголовка. Якщо стаття написана п'ятьма і більше авторами, вказуються тільки перші три, після чого ставиться “та ін.” (“et al.”). Бібліографічний опис повинен відповідати титульній сторінці видання і робиться мовою оригіналу. Для статей обов'язково вказуються назва видання, рік, том, номер, початкова і кінцева сторінки; для монографій – повна назва, місце видання (місто), видавництво, рік видання, загальна кількість сторінок. Назви видань скорочуються стандартно відповідно до правил, що приймались у виданнях ВІНIТІ. У тексті посилання дається порядковим номером у квадратних дужках (наприклад, [2]). Посилання на неопубліковані роботи не допускаються. При виборі одиниць фізичних величин бажано дотримуватися СІ.

Паралельно необхідно надіслати електронною поштою статтю в форматі LaTeX або Microsoft Word. При оформленні статті в LaTeX слід використовувати стандартний клас article та уникати використання нестандартних пакетів. Рисунки подаються у вигляді окремих файлів у форматі .eps або в одному з популярних растрових форматів. Рисунки повинні бути якісними чорно-білими або в градаціях сірого зображеннями; розмір рисунків 80–160 мм; по можливості слід якнайменше використовувати відскановані зображення. Рекомендується пересилати статтю у вигляді архіву.

Рукописи, оформлені без врахування перерахованих правил, не розглядаються. Статті, прорецензовані докторами наук, повернуті автору для виправлення і не отримані редакцією протягом трьох місяців, вважаються відхиленими.

Автори можуть придбати в редколегії журналу необхідну кількість примірників відповідно до своєї заявки.

Вимоги до подання

Під час подання рукопису до журналу автори повинні підтвердити його відповідність всім встановленим вимогам, вказаним нижче. В разі виявлення невідповідності поданої роботи пунктам цих вимог редакція повертатиме авторам матеріали на доопрацювання.

1. Це подання раніше не було опубліковане і не надсилалося до розгляду редакціям інших журналів (або у коментарях для редактора нижче дані необхідні пояснення).
  2. Файл подання є документом у форматі Microsoft Word, OpenOffice, RTF.
  3. Інтернет-посилання у тексті супроводжуються повними коректними адресами URL.
  4. Текст набраний 12-м розміром кеглю з одинарним міжрядковим інтервалом; авторські акценти виділені курсивом, а не підкресленням (всюди, крім адрес URL); всі ілюстрації, графіки та таблиці розміщені безпосередньо у тексті, там, де вони повинні бути за змістом (а не у кінці документу).
  5. Текст відповідає вимогам до стилістики та бібліографії, викладеним у Керівництві для авторів розділу "Про журнал".
  6. Якщо матеріал подається у рецензований розділ журналу, при оформленні файлу подання були виконані інструкції щодо Гарантій сліпого рецензування.